Fontos tudnivalók

 

  •  A laborvizsgálatokon kívül fizetendő adminisztrációs költség: 2500 Ft
  • Grafikai leletmagyarázó szakértői véleménnyel: 6000 Ft (a csomagnál fel van tüntetve kérhető-e). Genetikai teszteknél nem elérhető a szakvélemény. 
  • A laborvizsgálat feltétele minden alkalommal aktuálisan kitöltött adatlap. Kérjük töltse le, küldje vissza az itt letölthető pdf dokumentumot. (A szükséges adatok elektronikusan is beírhatók) 
  • A vizsgálatok elkészülési határideje minden esetben munkanap és nem naptári nap! 
  • Kérjük, ha több vizsgálati csomagra jönne, előzőleg egyeztessünk ÍRÁSBAN, vagy jelentkezzen be egy csomagra és megjegyzésbe írja bele a többi kérést, vagy jelölje az adatlapon.
  • Angol nyelvű lelet: 18000 Ft, melyet a vizsgálatok elkészülte után 10 munkanapra vállalunk. 


Az előre bejelentkezés szükségességét az teszi indokolttá, hogy a foglalt időpontban minden elő legyen készítve (adatlap, megfelelő csövek és azok feliratozása, a gépek előkészítése) és Önnek ne kelljen várakozni egy pillanatig sem. Továbbá, hogy ne történjen keresztbefoglalás.


A laboratóriumi vizsgálatról bővebben, tudnivalók vérvétel előtt

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Előkészület

 

Helyezze a kurzort a vizsgálatok melletti (i) betűre, és rövid leírást olvashat azokról!

Pajzsmirigy és antitestek komplex

Bővebben a pajzsmirigy betegségekről

pajzsmirigy és antitestekről bővebben

Pajzsmirigy betegségek különös gyakorisággal fordulnak elő serdülőkorban, a változókor és a terhesség idején, illetve az azt követő időszakban. A szülések 10-17 százalékában a szülést követően 2-6 hónap múlva pajzsmirigy-gyulladás alakul ki, amelynek jellegzetes, sokrétű tünetei az erős szívdobogás, az idegesség, a kimerültség, a testsúly-növekedés, és a hajhullás. A pajzsmirigy betegségei gyakori okai a terméketlenségnek, a vetéléseknek, menstruáció zavaroknak. 60 éves kor fölött a nők jelentős részének alakul ki valamilyen pajzsmirigy rendellenessége, ám a legtöbben nem is tudnak róla. 
 

A csomag tartalma: 

  • TSH(i)
  • Free T4(i)
  • Free T3(i)
  • Anti-TPO(i)
  • Tireoglobulin(i)
  • Anti-tireoglobulin(i)
  • TRAK(i) / TSH(i) receptor elleni antitest 

 

  • A vizsgálati csomag mellé reverzT3(i) kérhető:  8200 Ft / 15-18 munkanap ~3 hét
  • A vizsgálat mellé kérhető kötő fehérje (TBG) 5600 Ft 18-25 munkanap
  • A vizsgálat mellé Totál T3(i) kérhető 3800 Ft 5-10 munkanap 


A Totál T3(i):  A magas eredmény utalhat például pajzsmirigy túlműködésre, és nagyon ritkán pajzsmirigy daganatra is, bár ez utóbbi nem mindig okoz magas T3 szintet. Az alacsony T3 szint esetén elsősorban pajzsmirigy alulműködésre gondolunk, bár egy nagyon szigorú diéta is eredményezhet ilyen értéket. A vérben található T3 nagy része (99,7%-a) fehérjéhez (elsősorban a thyroxin-kötő globulinhoz, de több más fehérjéhez is) kötötten fordul elő, a többi pedig szabad formában (nem-kötötten). Eltérő vizsgálatok alkalmazhatók a vér totál (kötött + nem-kötött) és szabad (nem-kötött) T3 hormonszintjének meghatározására. Számos gyógyszer – beleértve az ösztrogéneket, néhány fajta fogamzásgátlót és nagy dózisú aspirint – befolyásolhatja a totál T3(i) meghatározását, így a vizsgálati eredményt is, tehát célszerű a kezelőorvost tajékoztatni ezen gyógyszerek szedéséről. A szabad T3-nál (FT3) nem ez a helyzet: általában ezek a gyógyszerek nem befolyásolják a szabad T3 meghatározását.
Ha valaki beteg, akkor a szervezete általában kevesebb T3-t alakít át T4-ből, mint az az egészségeseknél tapasztalható. Ezért nem ritka, hogy a tartós kórházi kezelésben részesülő betegeknél csökkent totál- vagy szabad T3 szintet mérnek, így a vizsgálatnak nincs megfelelő diagnosztikai értéke. Emiatt a T3 (FT3) vizsgálatot nem kérik rutinszerűen.

A TBG: A pajzsmirigy jódból és fehérje-építőkövekből thyroxint, T4 hormont és kisebb mennyiségben trijódtironint, T3 hormont termel. A 4-es illetve 3-as szám azt jelzi, hány jódot tartalmaz egy hormon molekula. A tiroxin 4-et, míg a trijódtironin hármat. A biológiailag aktívabb T3 hormon mintegy 85 %-a a tiroxinból alakul át például a máj, az izom, és a vese szövetekben. A hormonok szállításában fehérjék vesznek részt. Ilyen a tiroxint kötő globulin, a TBG. A pajzsmirigyhormonok, a T3 és T4, életfontosságúak. Egyes esetekben - például akkor, ha daganatra gyanakszunk - informatív lehet a tiroxint kötő fehérje, a TBG meghatározása. E fehérje szintje magas lehet azonban a fogamzásgátlót szedő nőknél, terhességben, vagy ösztrogént bármilyen formában szedőknél, de májgyulladás korai fázisában is. Autoimmun folyamat bizonyítása céljából pajzsmirigy ellenes antitesteket mutathatunk ki a vérből.
 

éhgyomri vérvétel javasolt

Leletkiadás: 4-8 munkanap

Szakértői lelet nem igényelhető, az eredményeket endokrinológussal szükséges megbeszélni.